Відбулася спільна зустріч ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ", АТ «Вінницяобленерго», КП «Вінницяоблводоканал” та керівництва міста і області

У Вінницькій міській раді відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на ній обговорили питання можливого відключення КП «Вінницяоблводоканалу» від електрики, яке заплановане на 23 вересня.

Андрій Поліщук, гендиректор АТ «Вінницяобленерго», розповів, що 28 грудня 2018 року з водоканалом було підписано договір реструктуризації боргу на суму понад 63 мільйони, яку останній мав би сплатити протягом 13 місяців.

Втім, по факту, загалом в січні-лютому було отримано 1,5 мільйона, з березня по липень – нічого, а в серпні – лише 500 тисяч. Станом на 18 вересня водоканал має заборгованість з планового платежу на вересень за послугу з розподілу в сумі 947 тисяч гривень, яку мав би погасити до 1 вересня.

У свою чергу очільник КП «Вінницяоблводоканалу» Олександр Чернятинський зазначив, що 947 тисяч – це передплата за вересень, а ось за попередні місяці 2019 року боргів перед «Вінницяобленерго» немає.

– 67 мільйонів – це борг, який утворився протягом 2017-2018 років і частково 2016-го, – сказав Чернятинський.

Водночас Андрій Поліщук повідомив, що у зв’язку з боргами цьогоріч частково припинялося постачання електроенергії дев’ять разів. 14 липня в суді було відкрито провадження по цій ситуації. З низки причин судове засідання перенесене на 26 вересня.

1

Міський голова закликав обласну раду та обласну адміністрацію спільно вирішувати це питання та зокрема винести рішення про підтримку підприємства на найближчу сесію обласної ради 26 вересня. За словами Сергія Моргунова, потрібно працювати злагоджено, оскільки гіршим за відключення у місті води може бути ймовірна зупинка каналізаційно-насосних станції, які перекачують стоки.

Однак, «Вінницяоблводоканал» має заборгованість не лише перед АТ «Вінницяобленерго, а й перед «ЕНЕРА ВІННИЦЯ», яка постачає електроенергію комунальному підприємству з 1 січня 2019 року.

У свою чергу очільник водоканалу зазначив, що борг утворився внаслідок того, що з 1 липня стартувала нова модель ринку електроенергії відповідно до норм закону “Про ринок електричної енергії”, ухваленого у 2017 році. Тарифи на електроенергію суттєво зросли, а ось тарифи на водопостачання та водовідведення фактично залишилися без змін.

1

– З 01.07.19. запрацював новий ринок ЕЕ. Готові ми були до цього чи ні, але він функціонує. Електрична енергія – це товар і за нього потрібно вносити попередню оплату, як це робиться у всьому цивілізованому світі. Попередня оплата сплачується лише один раз, а далі сплата коштів відбувається щомісячно, відповідно до споживання ЕЕ. Ми розуміємо, що не все так просто, тому лояльно ставимося до бюджетних організацій та водоканалу. Заборгованість КП «Вінницяоблводоканал» перед ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» станом на 19 вересня складає 6 055 552, 01 грн. Щомісячно КП «Вінницяоблводоканал» недоплачує 20% коштів за спожиту ЕЕ та направляє гарантійні листи, в яких зазначає, що здійснить проплату, - розповів директор ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» Олександр Близнюк.

Згідно з рішенням, з метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, які пов’язані з порушенням нормальних умов життєдіяльності населення Вінницької ОТГ – підприємствам, які постачають електроенергію, заборонити відключати від електропостачання об’єктів КП “Вінницяоблводоканал”. Також в рішенні йдеться про прискорення погашення боргів підприємствами, установами та населенням, а також про прискорення погашення боргів водоканалу перед енергетиками в рамках договору про реструктуризацію боргу, а також рекомендувати Вінницькій обласній Раді та Вінницькій міській вирішити питання підтримки КП «Вінницяоблводоканал» фінансово.