Рахунки за спожиту електроенергію: як розібратися в платіжці

Жителі Вінницької області отримують рахунки за спожиту електроенергію. Що нового в платіжках і як потрібно тлумачити дані, відображені в них - пояснюємо далі:

  1. У рахунках від ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» з 1 січня 2019 року зазначені реквізити постачальника. Коли Ви обираєте ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» при оплаті у банках, платіжних терміналах або через інтернет, ці дані відображаються автоматично.

Зображення 1

 

  1. Крім звичної плати за постачання електроенергії окремо вказана вартість її розподілу. Вона входить в загальну суму оплати.

  2. Також у платіжках є додатковий рядок штрафних санкцій. Даний блок не використовується, але він передбачений в Законі України «Про житлово-комунальні послуги».

  1. EIC-код – це код енергетичної ідентифікації точки комерційного обліку. Їх автоматично присвоїли усім лічильникам в Україні. Потрібні ці коди для ідентифікації точки обліку об’єкта в базах даних для передачі обсягів споживання. Вони унікальні й не змінюватимуться.

  1. Номер особового рахунку не змінився.

  1. У графі «Субсидія/пільга» зазначено розмір пільги за лютий.

  1. У рядку «Корегування попередніх періодів згідно фактичного споживання» вказана пільга січня місяця, яка з технічних причин не була відображена у рахунках, наданих у лютому.

  1. У рядку «До сплати» зазначена сума платежу за спожиту електроенергію.

  1. У рядку «Разом» вказана загальна сума платежу за спожиту електроенергію з рекомендованим платежем.

  1. Призначена субсидія не відображається, оскільки у березні державну допомогу видадуть «живими» грошима. Цими коштами споживач самостійно сплачує рахунки за комунальні послуги. Обов’язковий платіж скасовується

 

У нижній частині платіжки є графа, в якій ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надає інформацію щодо частки кожного джерела енергії у загальній структурі обсягу купленої електричної енергії за обсягом виробництва та вартості у 2018 році.

 

Зображення 2

 

Постачальник розміщує цей інформаційний рядок на виконання Постанови НКРЕКП від 30. 05. 2013 № 642 «Про підвищення якості обслуговування споживачів електричної енергії».